Dostępny listopad

27 października 2021 udostępnij

Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach” oraz Galeria Miejska zapraszają do zwiedzania bez barier!

W listopadzie osoby z niepełnosprawnościami oraz ich asystenci zwiedzą za darmo! Wystarczy pobrać w kasie darmowy bilet dla siebie i asystenta pokazując aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub legitymację osoby niepełnosprawnej.

Na wszystkich zwiedzających czekać będą dotykowe i kontrastowe plany parku i dworu w Koszutach.

Osoby Głuche, komunikujące się w Polskim Języku Migowym spodziewać się mogą przewodnika po stałych ekspozycjach (tablet w kasie), tłumaczeń do filmów oraz najważniejszych informacji o działaniu muzeum i galerii na stronie.

W obu placówkach istnieje możliwość skorzystania z usługi tłumacza PJM online.

Na osoby słabosłyszące posiadające aparaty słuchowe z cewką indukcyjną czekać będą stanowiskowe pętle indukcyjne w punktach obsługi. Na czas zwiedzania wypożyczamy bezpłatnie system tourguide z pętlami indukcyjnymi naszyjnymi (dla grup do 10 osób).

Osobom niewidomym i słabowidzącym udostępniona zostanie audiodeskrypcja, czyli szczegółowy opis ekspozycji, a w kasie będzie można wypożyczyć tyflografiki (plansze dotykowe) z wizerunkiem dworu.

Przygotowaliśmy przed-przewodniki dla osób ze spektrum autyzmu, dzięki którym przygotowanie się do wizyty będzie łatwiejsze oraz przewodniki w tekście łatwym do czytania i zrozumienia.

Dla osób, które mają trudności w poruszaniu się i nie będą mogły zwiedzić ekspozycji na piętrze dostępny będzie film prezentujący naszą stałą wystawę historyczną pt.: ”Ku niepodległości”! Film opatrzony został napisami oraz tłumaczem PJM!

Obowiązują zapisy grup pod numerem: 733 450 733 (również sms). Wszelkie pytania prosimy kierować pod numer tel. 733 022 933 lub mailowo dostepnosc.muzeum@gmail.com.

Możesz wysłać film w PJM na Messenger Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach” lub Galeria Miejska Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach” lub WhatsApp: 733 022 933.

 

Projekt pt. „Udostępnienie ekspozycji osobom ze szczególnymi potrzebami” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji PZU.

logo fundacja_duze_podstawowe_poziomprawa_RGB (1)