Dostępny listopad

26 października 2021 udostępnij

Już od listopada nasze Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach” i Galeria Miejska Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach” można zwiedzać bez barier! Pracujemy intensywnie od wielu tygodni, a jednym z ostatnich kroków było szkolenie z obsługi osób ze specjalnymi potrzebami!
Niezwykle inspirujące szkolenie poprowadziła Eunika Lech
Eunika Lech jest certyfikowaną tłumaczką języka migowego, z bardzo dużym doświadczeniem w zakresie tłumaczeń. Z Głuchymi pracuje od ponad 20 lat. Była członkinią pierwszej kadencji Polskiej Rady Języka Migowego oraz Rady Społecznej PFRON w Warszawie. Eunika Lech jest również założycielką i prezeską Fundacji TON.
Eunika Lech przetłumaczyła na PJM również przewodniki po stałych ekspozycjach, informacje o działalności Muzeum i Galerii oraz filmy prezentujące ekspozycje w naszym Dworze.
Szkolenie i tłumaczenia na PJM sfinansowane zostały ze środków Fundacji PZU.
Grupa osób stojąca przed budynkiem dworu. 5 kobiet oraz 1 mężczyzna. W pomieszczeniu Galerii Miejskiej Kobieta trzyma w dłoniach tablet. Na nim nagranie kobiety, która opowiada treść wystawy w języku migowym. Na drugim planie w oddali w ramach obrazy. Na biały tle logo Fundacji PZU.