Koncert gitarowy w wykonaniu Kacpra Dworniczaka

25 sierpnia 2021 udostępnij

Serdecznie Państwa zapraszamy w sobotę 4 września 2021  na godzinę 17:00 na koncert gitarowy w wykonaniu Kacpra Dworniczaka, który odbędzie się w Muzeum Ziemi Średzkiej Dwór w Koszutach w ramach projektu „Adela – ponad granicami”.

Organizatorem wydarzenia jest BONA FIDE. Stowarzyszenie Wielkopolan, współorganizatorem Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach”, partnerem natomiast Teatr Muzyczny w Poznaniu. Wydarzenie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. 

Wstęp wolny!

Kacper Dworniczak to bardzo utytułowany gitarzysta młodego pokolenia. Po ukończeniu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Jadwigi Kaliszewskiej rozpoczął studia na bardzo renomowanej uczelni, w Kunst Universitat Graz w klasie gitary profesora Paolo Pegoraro i profesora Łukasza Kuropaczewskiego.

Kacper swoją przygodę z gitarą zaczął w wieku sześciu lat. Od tamtej pory, z powodzeniem koncertuje oraz bierze udział w konkursach muzycznych. Muzyk jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rządu Polskiego w programie „Młoda Polska”, dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dokonania artystyczne, dwukrotnym stypendystą Marszałka Województwa wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Burmistrza Gminy Stęszew oraz stowarzyszenia „Puer Docilis”. Jest laureatem ponad 40 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w takich krajach jak Polska, Niemcy, Słowacja, Czechy, Austria, Grecja czy Stany Zjednoczone. W 2018 roku Kacper został nominowany do programu „Młody Muzyk Roku” organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Telewizję Polską, którego został finalistą. Podczas koncertu finałowego wspólnie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Michała Klauzy wykonał „Concierto de Aranjuez” Joaquina Rodrigo. W marcu 2019 roku zadebitował w nowojorskiej Carnegie Hall. Oprócz tego regularnie koncertuje w kraju i za granicą.