Program edukacyjny towarzyszący wystawie 5/10 w Galerii Miejskiej
9 października 2024 udostępnij
W związku ze szczególnym wydarzeniem jakim jest 10-lecie Galerii Miejskiej w Środzie Wielkopolskiej oraz wyjątkową wystawą 5/10 przygotowaliśmy dla Państwa program edukacyjny dla dzieci oraz dorosłych! Zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją.
DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH
Po co sztuka? – lekcja z warsztatami dostosowana do wieku uczestników. Spotkanie poświęcone sztuce i emocjom, jakie wywołuje. Podczas zajęć wyjaśnimy sobie pojęcia związane z galerią sztuki: wystawa, dzieło sztuki, abstrakcja itp. Z młodszymi uczestnikami skupimy się na kolorach i emocjach. Ze starszymi podyskutujemy o tym jakie tematy może/powinna poruszać sztuka współczesna? Poznamy zasady dobrego opisu. W ramach warsztatów możemy pracować nad opisem dzieła sztuki lub wykonać pracę plastyczną.
Lekcje w ramach wystawy 5/10 prowadzone są bezpłatnie do końca trwania wystawy, w godzinach otwarcia Galerii Miejskiej. Należy je rezerwować z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Szczegółowe informacje i zapisy grup pod numerem telefonu: 733 022 933.
DLA DOROSŁYCH
W ramach cyklu „Sztuka przy kawie” odbędą się dwa bardzo ciekawe spotkania:
23.10 godz. 18:00 – Justyna Koziczak – oprowadzanie kuratorskie z warsztatami.
30.10 godz. 18:00 – Karolina Kmieciak – o sztuce konceptualnej.
Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 733 022 933.
Serdecznie zapraszamy!