W wachlarzu mojej akwareli – Violetta Tarka

18 czerwca 2024 udostępnij

Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach” zaprasza na otwarcie na wystawę „W wachlarzu mojej akwareli – Violetta Tarka”. Wernisaż odbędzie się 28 czerwca 2024 r. o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach”.

Violetta Tarka – Urodzona w Pleszewie. Ukończyła UKSW w Warszawie filia w Kaliszu oraz UAM w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu.
Studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej, Wydział Informatyki i Zarządzania. W 2015r. studia podyplomowe w Krakowskiej Akademii Andrzeja Frycza- Modrzewskiego, Rynek sztuki i antyków. Związana ze środowiskiem artystów, antykwariuszy i marszandów. Od kilkunastu lat kolekcjonerka i pasjonatka dzieł sztuki. Prace tworzy w technice olejnej, akrylowej, akwarelowej, rysunku oraz miedziorycie. Inspiracje do prac czerpie z piękna przyrody, architektury, ciekawych miejsc i ludzi. Ma na koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Uczestniczyła w międzynarodowych plenerach artystycznych, sympozjach i przeglądach sztuki. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, we Francji, Irlandii i Stanach Zjednoczonych.
„ Kolor (…) dominujący, rozbrzmiewa paletą barw pełnych i czystych (…) Autorka uzyskuje frapującą głębię, która epatuje tajemniczością, przedstawia czas emocjonalny, burzę uczuć oraz ulotne wrażenia” pisał Jerzy Szpunt w jednym z katalogów do wystawy.