Warsztat wędrownego fotografa sprzed lat – Bogusław Biegowski

26 sierpnia 2022 udostępnij

Serdecznie zapraszamy na warsztat wędrownego fotografa sprzed lata – Bogusława Biegowskiego, który odbędzie się w parku przy Muzeum Ziemi Średzkiej „Dwór w Koszutach” 3 września (sobota) od godziny 11 do 15.
Prowadząc dwa lata temu zdalne spotkania w ramach działania Kultura w Drodze obiecałem wszystkim uczestnikom w sześciu wielkopolskich ośrodkach, że jak się skończy pandemia przyjadę i zaprezentuję to o czym mówiłem. Bardzo mi zależy aby w praktycznym działaniu pokazać, że można wykonywać fotografie przy użyciu najprostszych, recyklingowych, technologii w zbudowanych samodzielnie urządzeniach ( mobilnych aparato-ciemniach).
W pierwszej części chciałbym zaprezentować sposób pracy zrekonstruowanego warsztatu wędrownego fotografa sprzed lat. Dla chętnych będzie możliwość wykonania pamiątkowego portretu w zabytkowej technice.
Druga część spotkania będzie dotyczyła działania pod tytułem; „ Wielkopolskie Panoramy i Weduty” nad którym obecnie pracuje, zainteresowanym chciałbym krótko zreferować założenia programowe i technologiczne moich działań których celem będzie przedstawienie najbardziej charakterystycznych panoram i widoków wielkopolskich miast i mniejszych miejscowości, które będą się odnosiły do utrwalonych historycznie przedstawień i schematów ikonograficznych ale też podejmą próbę uchwycenia dynamik przemian krajobrazu kulturowego Wielkopolski.
Powstały zbiór około 30 fotografii w zamierzeniu ma być argumentem w dyskusji o ochronie wartości krajobrazu kulturowego, zwłaszcza jego trwałych dominat architektonicznych na przykład wież ciśnień, które często decydują o specyficznym wyrazie estetycznym widoku/panoramy danego miasta czy mniejszej miejscowości.
Zapraszam serdecznie,
Bogusław Biegowski, fotograf.