Wystawa malarstwa Justyny Koziczak DREAMLIKE

6 lutego 2023 udostępnij

Galeria Miejska w Środzie Wielkopolskiej  serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Justyny Koziczak DREAMLIKE

Wernisaż odbędzie się 24 lutego 2023 roku o godz. 18.00 w Galerii Miejskiej, Stary Rynek 16 w Środzie Wielkopolskiej.

Justyna Koziczak (ur. 1991 we Wrocławiu) jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, na kierunku Restauracja i Rekonstrukcja Ceramiki i Szkła.  Po ukończeniu studiów Justyna poświęciła się malarstwu i ceramice.

Jej prace to kompozycje, których stylistyka może nasuwać skojarzenie ze snami i podświadomością.  Wykonane w nurcie surrealizmu obrazy to najczęściej bezkresne krajobrazy z górującymi nad małą postacią ludzką świątyniami, bramami lub szczytami ale także wnętrza, w których tylko na pozór wszystko wydaje się zwyczajne. Zazwyczaj, tematyką tych prac jest konfrontacja człowieka z dziwnymi zdarzeniami, potworami lub stworzeniami, które uosabiają lęki i trudności, którym musi sprostać współczesny człowiek.

W swoich najnowszych obrazach autorka skupia się na świetle i kolorystyce tworząc prace na pograniczu abstrakcji,  pełne detali utworzonych za pomocą ekspresyjnych pociągnięć pędzla  jak sceny z spomiędzy jawy i snu. W pracach tych dużą rolę odgrywa światło, które, usytuowane w centralnej części obrazu, wydobywa z mroku kształty zwierząt i postaci ludzkich, splątanych w przypominających barokowe dekoracje kompozycjach.

Justyna tworzy głównie w dwóch technikach: tradycyjnej  olejnej na płótnie oraz w swojej autorskiej technice przepalania metalu i malowaniu na spalonych śladach za pomocą emalii i farb akrylowych. Poza malarstwem Justyna zajmuje się również odlewaniem form porcelanowych.

Justyna wystawiała swoje prace na wielu wystawach we Wrocławiu i Londynie ale także w Krakowie, Łodzi, Mediolanie, Wenecji i na światowych targach sztuki w Dubaju. Jej prace znajdują się na kilkunastu okładkach płyt muzycznych zespołów rockowych i metalowych z  USA, Kanady, Norwegii i Wielkiej Brytanii.